V Uradnem listu RS (št. 3/2020) z dne 17. 1. 2020 je objavljen Akt o spremembah in dopolnitvah Meril za akreditacijo in zunanjo evalvacijo visokošolskih zavodov in študijskih programov, ki ga je svet Nacionalne agencije RS za kakovost v visokem šolstvu sprejel na svoji 145. seji dne 19. 12. 2019.

Kot so navedli na spletni strani NAKVIS so ključni poudarki Akta o spremembah in dopolnitvah Meril za akreditacijo, ki je pričel veljati dan po objavi v Uradnem listu RS (i.e. 18. 1. 2020), uvedba novega člena meril, ki se nanaša na poročilo o napredku, dopolnitev besedila v zvezi z minimalnimi raziskovalnimi standardi ter pogoji za mentorstvo za študijske programe 3. stopnje, opredelitev novega roka in določenih izjem glede izpolnjevanja teh standardov ter drugi manjši tehnični popravki.